Przezroczyste ,dekoracyjne szkło doskonale nadawać się będzie również do wykonania leśnej lub nadmorskiej kompozycji.

Coraz większą sławą pośród dekoratorów na terenie RP cieszy się styl minimalistyczny. We wnętrzach częstokroć rezygnuje się z dużej ilości różnego typu dekoracji. W pokojach przeważnie dominuje jedna albo dwie barwy, a pokoje zaopatrzone bywają wyłącznie w najpotrzebniejsze meble. Dobór wszelkich dodatków do minimalistycznych wnętrz musi być nieprawdopodobnie przemyślany.

 

Doskonałym rozwiązaniem, aby ze smakiem wykończyć swoją przestrzeń przy jednoczesnym przestrzeganiu wszystkich zasad przyświecających minimalizmowi, jest postawienie na dekoracyjne szkło. Coraz częściej w naszych polskich mieszkaniach można dostrzec takowe elementy dekoracyjne, które bazują na zastosowaniu szklanych wazonów i naczyń. Ich różnorodność barw i kształtów stwarza, iż każdy, nawet najmocniej wymagający dekorator albo kontrahent, znajdzie coś dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest przeważnie wykonany z przezroczystego a także bezbarwnego szkła. Tego typu wazon sprawia, że naczynie to pasuje do każdego jednego stylu wykorzystanego do aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest uniwersalne oraz ponadczasowe. Oprócz tego cechuje się rozpiętym wachlarzem zastosowań – świetnie sprawdza się w charakterze osłonki na kwiaty a oprócz tego roślin w donicach. Przezroczyste ,dekoracyjne szkło znakomicie będzie się nadawać również do przygotowania leśnej albo w klimacie morskim kompozycji. Żeby uzyskać upragniony efekt „lasu w szkle” powinno się warstwowo a także dokładnie ułożyć wszystkie rośliny, kamyczki i wszystkie inne drobne elementy, które wspólnie stworzą oryginalną dekorację.

 

W przypadku nadmorskiej kompozycji – wystarczy jedynie włożyć do wazonu odrobinę złotego piasku oraz dołączyć do niego kamyczki, bursztynki oraz muszle. Z uwagi na to, iż w takim stylu minimalistycznym nie uwzględnia się z reguły roślin, nie są one potrzebne. Wazon szklany już sam w sobie jest dosyć elegancki oraz przykuwa wystarczająco dużo naszej uwagi. Idealnie wpasowuje się w styl minimalistyczny każdego pokoju, ale dzięki wielkiej gamie barw oraz rozmaitych kształtów możemy dobrać idealne naczynie do swoich indywidualnych potrzeb i  preferencji. Niektóre naczynia mają formę słojów, a jeszcze inne wyglądem przypominają beczki. Każdy z nich pozwala na uzyskanie nieszablonowego efektu aranżacyjnego. Poza przezroczystymi wariantami szkła ozdobnego dostępne są również wazony w różnorakich barwach. Jednym z najbardziej nowoczesnych a także zazwyczaj wybieranych poprzez kontrahentów jest czarny wazon. W innowacyjnych wnętrzach dominuje biel a także czerń, poprzez to czarny wazon to doskonałe rozwiązanie dla jednostek, które chcą wprowadzić powiew świeżości do swojego wnętrza. Takie szkło dekoracyjne też służyć będzie do ozdobienia każdego, mniej lub mocniej wymagającego, pomieszczenia.

 

Dekoracyjne szkło znakomicie nadaje się nie tylko do dziennego pokoju albo sypialni, niemniej jednak nawet do toalety albo kuchni. Szklany wazon to świetny pomysł dla osób, którym przyświecają minimalistyczne wnętrza a także preferują iść z duchem czasu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *