Odzież piłkarska składać się powinna m.in z elementów termo aktywnych.

Sportowy strój to niezwykle ważny element każdej dyscypliny. Bardzo istotne cechy takiego ubioru to wygoda noszenia, jak i jakość produktu. Jednak każdy ubiór dostosowany jest do specyfiki poszczególnych dyscyplin. Jak właściwie wygląda ubiór piłkarza? Z czego składa się kompletny strój sportowca biegającego za piłką po boisku? W jaki sposób dobrać odpowiedni strój do zawodnika oraz pełnionej przez niego roli?

Takimi jednymi z podstawowych części ubioru piłkarza są spodenki a także t shirt. Te wierzchnie okrycia z reguły powinny być luźne, nie krępować ruchu, równocześnie nie hamując wydostawania się powietrza. Poprzez to strój piłkarza jest z przewiewnej tkaniny oraz zapewnia właściwą wymianę powietrza. Przeważnie są one także znakiem rozpoznawalnym całej drużyny a także oddają barwy klubu. Jednakże nie są to jedne jedyne szczegóły ekwipunku piłkarza. Do gry przydatne są buty. Należyte obuwie musi być dostosowane przede wszystkim do warunków które panują w trakcie gry na boisku. Rodzaj nawierzchni boiska, pogoda, stopień zaawansowania piłkarza to najistotniejsze aspekty, które uproszczą dopasowanie odpowiednich korków. W skład ekwipunku sportowego wliczają się też części tak zwanej spodniej garderoby.

Jak zatem wygląda oraz szczegółowo cechuje się bielizna termoaktywna dla piłkarza? Właściwie dlaczego musi być opracowana ze wyjątkowego tworzywa?Tego typu odzież termoaktywna przeznaczona jest do noszenia podczas treningów, jak również meczów czy różnego rodzaju rozgrywek. Zadaniem odzieży termoaktywnej jest przede wszystkim odprowadzanie powstałego potu, bez konieczności zatrzymywania go przy ciele. Poprzez to piłkarz staje się jeszcze bardziej wydajny, wydolny i gra efektywniej. Dzięki tego rodzaju elementom ciało zawodnika jest całkowicie suche wręcz podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Bez takiej odzieży zawodnik będzie mocno się pocił i nie nie będzie mógł zachować stosownej równowagi cieplnej, a zatem w nieoczekiwanym momencie mięśnie ciała będą mogły się przegrzać albo za bardzo wychłodzić. Powoduje to bardzo często różnorodnego stylu kontuzje, urazy lub ostry ból tkanek miękkich. Wiele z detali tego typu odzieży piłkarskiej dodatkowo wyeksponowana jest w elementy ochronne.Żeby szczegół tenże wyśmienicie funkcjonował, tego typu bielizna dla zawodnika musi być dokładnie dopasowana zarówno do użycia, warunków atmosferycznych, jak również czasu oraz częstotliwości jej noszenia.

Podejmując się zakupu tego ubioru należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Są nimi przede wszystkim:

– styl i ilość szwów
– należy zainwestować w bieliznę bezszwową, która głównie będzie dostarczała najwyższego komfortu użytkowania,
– rodzaj tworzywa,
– rozmiar
– bielizna powinna trochę uciskać ciało piłkarza, jednakże nie powinna powodować zbyt nadmiernego zatrzymania przepływającej krwi.
– stopień elastyczności,- stopień odprowadzania potu, itp.

Odzież piłkarska składać się powinna między innymi z elementów termo aktywnych w formie: legginsów, koszulek, getrów albo piłkarskich spodenek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *