Wynalezienie pióra wiecznego miało bardzo duży wpływ na ewolucję rynku artykułów piśmienniczych.

Ludzie od wieków wykorzystywali różne wyroby, by móc zapisywać na nich różne dane. Pragnienie komunikowania a także zostawienia po sobie śladu, napędzała niekończącą się spiralę niesamowitych pomysłów. Dawniej ludzie zapisując swoje pierwsze słowa, posługiwali się bardzo różnorodnymi materiałami, wśród których największym zainteresowaniem, ze względu na dość łatwą dostępność, cieszyło się oczywiście drewno. Na przykład, w państwach śródziemnomorskich wykorzystywano liście drzew oliwnych i palm oraz kory. Na przestrzeni lat wykorzystywano także wiele innych surowców, pośród których można spotkać ptasie pióra czy kamień, jednakże rewolucja nadeszła wraz z końcem osiemnastego wieku i odkryciem stalówki wykonanej z metalu. Tak więc pojawienie się wiecznego pióra miało bardzo duży wpływ na rozwój rynku piśmienniczego.

Olbrzymie boom, a co za tym idzie szybki postęp branży piśmienniczej miało miejsce wraz z pojawieniem się długopisu- prawdziwej rewolucji kulturowej. Długopis- przedmiot pierwszej potrzeby? I choć mogłoby się zdawać, że żyjąc w dobie dominującej cyfryzacji, ludzie zapomnieli o czymś tak przestarzałym jak długopis, to tak naprawdę sytuacje życia codziennego pokazują nam coś całkowicie innego. Niemożliwym jest nieposiadanie chociażby jednego egzemplarza, który towarzyszy nam w najbardziej prozaicznych, podstawowych czynnościach. Długopis staje się naszym nieodzownym przyborem w szkole, w pracy czy też w mieszkaniu. To dzięki niemu możemy porozumiewać się z innymi osobami, przelewając różne myśli na papier. To nim podpisujemy umowy, pakty, zobowiązania. I zdaje się, iż żadna technologia, żaden laptop czy program nie jest w stanie wyprzeć naszego poczciwego długopisu. Możemy zatem śmiało powiedzieć, iż przedmiot ten trzeba zaliczyć do przedmiotów pierwszej potrzeby, ponieważ prawie niemożliwym wydaje się wyobrażenie sobie domu, jednego długopisu! Materiały piśmiennicze- lukratywny biznes czy też całkowicie chybiona inwestycja? Zwracając uwagę na wciąż rosnącą popularność artykułów piśmienniczych, inwestowanie pieniędzy w tym sektorze to często doskonały pomysł.

Powinniśmy pamiętać o tym, iż ten rynek to nie tylko długopisy, lecz również wszelkiego rodzaju zakreślacze, flamastry, etc, co w znaczącym stopniu ma wpływ na dostępne szanse rozwoju naszej firmy. Firma trudniąca się produkcją tych produktów, ma szansę także uatrakcyjnić swoją własną ofertę, czyniąc ją jeszcze bardziej unikatową, poprzez spersonalizowanie czy zastosowanie ciekawych zdobień. I to właśnie tu pojawiają się możliwości użycia np. wizerunków postaci z popularnych bajek, które niejednokrotnie powodują, iż sprzedaż danego wyrobu w znacznym stopniu wzrasta. Wydawać by się mogło, iż w danej branży nie istnieje coś takiego jak ograniczenia. Tak zwykły wynalazek jakim jest długopis, gwarantuje bowiem, dzięki tej prostocie, wiele możliwości. Tak w rzeczywistości jedynym co może ograniczać producenta mogą być pomysły oraz konkurencja.

Artykuły piśmiennicze są z nami od wieków i wcale nie wygląda na to, aby miało się to nagle zmienić. Producenci prześcigający się w wytwarzaniu coraz bardziej wyrachowanych produktów, cały czas dodają pikanterii całemu przedsięwzięciu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *