Krzywe zęby bywają źródłem ciągłych bólów głowy.

Naprawę naszego zgryzu przeprowadza się w chwili obecnej w całkiem prosty sposób, stosując w tym celu różnorakie odmiany aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy pośród nich zarówno stałe i zdejmowane. Aparaty stałe są z pewnością znacznie lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą korzystać wyłącznie dzieci, z tego powodu osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tej samej chwili powinna rzucić okiem jedynie na ofertę stałych aparatów. Oferta aparatów stałych została jednak ostatnio mocno zróżnicowana.

Dziedzina ortodoncji poszła znacząco do przodu i właśnie poprzez to teraz oferuje ludziom różnorodne innowacyjne rozwiązania na naprawę zgryzu. Dzięki nim na pewno każdy z nas może sprawić sobie przepiękny uśmiech. A ze złym zgryzem z pewnością trzeba walczyć. Nie jest on bowiem tylko kłopotem w naszym wyglądzie, ponieważ oprócz tego, iż na pewno pogarsza wygląd, to przede wszystkim może destrukcyjnie oddziaływać na stan naszych zębów, osłabiając je i stają się źródłem licznych innych zaburzeń zdrowotnych.

Aparaty stałe przywracają naszym zębom prawidłowe ustawienie i w taki właśnie sposób korygują nasz zgryz. Konstrukcja standardowego aparatu stałego zawsze będzie się składać z bardzo podobnych części, to znaczy głównie z zaczepów a ponadto małych pierścieni, których typy są dostosowywane poprzez lekarza do zębów danego pacjenta. Te elementy przytwierdza się później do zębów na stałe. Pierścienie są w pewnym sensie stelażem, dlatego że to właśnie one przymocowywane są do zębów trzonowych i dzięki temu uniemożliwiają aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach kluczową rolę odgrywają także zamki. Swego czasu aparaty stałe tworzono tylko z metalu, jednakże dziś każdy pacjent ma do swobodnego wyboru zamki wykonywane z zupełnie innych, zazwyczaj bardzo dobrze prezentujących się surowców, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są nawet niewidoczne na zębach. Produkuje się je z przezroczystych drobnych elementów z ceramiki, których z większej odległości naprawdę nie da się zobaczyć. To, jaki ostatecznie rozmiar będą posiadać zamki, zależy także z pewnością od wielkości zębów pacjenta.

Dziś jednak właściwie każdy przyszłościowy aparat jest tak estetycznym produktem, że nikt nie powinien wykazywać najmniejszych obaw przed jego założeniem. Niektórzy ludzie są wręcz zdania, iż ma on wyjątkowy urok. Czasem może stać się nawet stylowym dodatkiem a także ciekawym uzupełnieniem naszego wyglądu. Większość ludzi zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu, ale dużo ważniejsze jest to, że złe ustawienie zębów może prowadzić do wielu innych schorzeń oraz kłopotów.

W pewnych przypadkach krzywy zgryz bywa źródłem ciągłych bólów głowy. Bardzo często ma może również prowadzić do paradontozy albo nawet samoistnego kruszenia się zębów. A czemu mamy się tak męczyć, gdy wszystkie te takie problemy jest możliwość z łatwością przeskoczyć? W tym celu trzeba podjąć decyzję o umocowaniu aparatu ortodontycznego.

Więcej: Aparaty stałe Katowice

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *