Jak możemy odzyskać utraconą miłość?

Kwestia tego, jak odzyskać byłą pojawiał się często w różnych czasopismach dla młodzieży, zanim dostęp do globalnej sieci internet był tak bardzo rozpowszechniony, jak teraz. Jak wiemy, z biegiem czasu takie gazety ustąpiły miejsca stronom, a mówiąc dokładniej – forom internetowym.

 

Na forach internetowych użytkownicy zadają wszelakiego typu pytania, oraz proszą innych o rady, bo nie mają pojęcia, co powinni zrobić w wielu sprawach, a całkiem prawdopodobne, że z jakiegoś powodu też wstydzą się rozmawiać o tym ze swoimi najbliższymi. A przecież w internetowej rzeczywistości tak de fakto nikt nie wie kim jesteśmy, nie musimy przedstawiać się z imienia i nazwiska, jesteśmy całkowicie anonimowi. To właśnie z tego powodu wielu ludzi woli taki rodzaj pomocy niżeli wygadanie się – mówiąc potocznie – bliskiej osobie na trapiący nas temat. Odzyskanie dawnej miłości, bez względu na to czy jesteśmy już dorosłymi ludźmi czy jeszcze nastolatkami, jest dla nas ważne bez względu na nasz wiek. Stereotypowo może wam się zdawać, iż osoby, które nie osiągnęły pełnoletności, prosząc o radę na ten właśnie temat w internecie są niemądre, chcą skierować na swoją osobę uwagę i tym podobne.

 

Nie jest to dobre podejście, bo dla smutnej z powodu utraty miłości osoby jest to istotne niezależnie od tego ile ma lat. A czasem, dla żartu ktoś może potrzebującej osobie w sieci napisać we wręcz prostacki i głupi sposób, co jeszcze mocniej może pogłębić stan osoby , która prosi o poradę. Z powodu miłości możemy cierpieć na każdym etapie życia, zatem jeżeli już ktoś prosi nas o pomoc, powinniśmy zapewnić mu ją w taki sposób, w jaki jest to przydatne – może w oparciu o osobiste doświadczenia. Mnóstwo związków przeżyło wręcz burzliwą historię, ponieważ wiele osób albo rozeszło się definitywnie, lub postanowiło dać sobie jeszcze jedną szansę i powrócili do siebie, mimo tego, iż sytuacja, jaka wywołała ich rozstanie spowodowała, że związku nie dało się w żaden sposób naprawić. Osoba, która bardzo zawiodła swoją drugą połówkę, starała się wtedy z całych sił odnowić w ukochanej osobie nadszarpnięte zaufanie. To proces niezwykle długi, ale z całą pewnością nie niemożliwy. Jeśli tylko pokażemy komuś kogo bardzo kochamy, że jest dla nas ważny, mimo tego co zrobiliśmy będzie chciał nam wybaczyć i całkiem możliwe, że ponownie będziemy razem. By takie sytuacje nie występowały, trzeba bardzo uważać. Czasem jednakże wykonujemy coś zanim pomyślimy, iż nie powinniśmy tego zrobić i… wiadomo, jak to się kończy. Wtedy powinno się udowodnić zranionej osobie, że jest dla nas bardzo ważna oraz to, że jedynie ją kochamy.

 

Jednak wybaczenie to nie wszystko, bo od tego jak w przyszłości będziemy się zachowywać, zależy to czy odnowiony związek przetrwa długie lata, a być może nawet całe nasze życie. Osoba, którą zawiedliśmy, pomimo tego, że nam wybaczyła na pewno cały czas ma żal do drugiej o to, co się stało i jeżeli taka sytuacja się powtórzy, kolejna szansa na przebaczenie może się nie nadarzyć pomimo tego, że darzymy kogoś wielką miłością.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *