Światłowodowy internet umożliwia przesyłanie informacji pod postacią światła.

Tani internet nazywany internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to połączenie szerokopasmowe, które może osiągać szybkość do dziewięciuset czterdziestu megabitów na sekundę (Mb / s), przy nieznacznym czasie opóźnienia. Technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, który w wstrząsający sposób może przesyłać dane z prędkością mniej więcej 70% szybkości światła. Poza tym światłowodowe kable nie są w takim stopniu podatne na trudne warunki pogodowe jak inne kable, co pomaga ograniczyć przestoje.

 

Skutecznie jest również odporny na elektryczne zakłócenia. Światłowodowy internet to złożona technika, która pozwala na przesyłanie informacji w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę zaawansowaną technologię składa się dużo szczegółów, niemniej jednak dwa zasadnicze szczegóły to światłowody a także tzw. ,ostatnia mila” sieci światłowodowej. Światłowody są maleńkie – posiadają mniej więcej 125 mikronów średnicy albo są odrobinę większe od ludzkiego włosa. Kilka z tych włókien jest połączonych w wiązki, tworząc kable (nie mylić z koncentrycznymi kablami, jakie są zrobione z miedzi). Światłowody odpowiadają za przenoszenie impulsów światła laserowego lub diodowego wzdłuż linii, przesyłając dane w formie ,binarnej”.

 

Bardzo szybki internet światłowodowy Netia jest bardzo polecany w gronie użytkowników. W krajach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane miedziane linie lata temu, budując rdzeń lub ,kręgosłup” obecnych internetowych sieci. Dopiero od niedawna bardziej korzystne stało się instalowanie linii światłowodowych niż miedzianych. Zatem, wraz z dynamicznym rozwojem technologii, światłowody błyskawicznie rozwijają się w aglomeracjach oraz docierają do naszych domów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *