Internet światłowodowy jest szybki oraz tani.

Każdego roku liczba użytkowników sieci internet rośnie, a równocześnie jego użytkownicy wymagają od dostawcy przede wszystkim tego, aby dostępny był szybki, ale też tani internet. Więc, ażeby sprostać wymaganiom użytkowników ulepsza się i opracowuje różne typy internetowej sieci a także rodzaju medium. Aby sprostać wymaganiom użytkowników oraz uzyskać szybki, ale też tani internet, wykorzystuje się coraz częściej internet światłowodowy.

Ten internet przesyłany jest przez światłowód będący niesłychanie cienką, zamkniętą strukturą , która wykonana jest z surowca jakim jest włókno szklane. Rolę nośnika informacji pełni tutaj światło. Pod względem technicznym internet światłowodowy pozwala na dłuższy zasięg funkcjonowania oraz pasmo w stosunku do tradycyjnego przesyłu internetu. W tradycyjnej sieci do przesyłu informacji używa się prądu elektrycznego, tymczasem internet światłowodowy umożliwia przesyłanie modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy laser półprzewodnikowy.

Nie licząc zalet technicznych, jakie posiada internet światłowodowy, jego zrobienie jest znacznie tańsze w porównaniu do klasycznych miedzianych kabli. Co więcej światłowody są znacznie lżejsze a ponadto bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie światłowodu posiada wiele zalet, jakie powodują, iż internet światłowodowy jest szybki a ponadto tani. To najistotniejsze cechy, , które decydują o tym, że klient cieszy się z korzystania z internetu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *